Єврокомісія запропонувала план порятунку економіки

Єврокомісія розповіла про загальноєвропейський план стимулювання економіки, на фінансування якого потрібно 200 мільярдів євро.

Розрахункова сума складає 1,5 відсотки від ВВП Євросоюзу, а це на 70 мільярдів євро більше запропонованого раніше главою Єврокомісії Хосе Мануелем Баррозо об'єму фінансування. При цьому як мінімум 5 млрд євро з цієї суми передбачається направити на фінансування європейської автомобільної промисловості.

Термін дії загальноєвропейського плану розрахований на два роки. Одним з найважливіших положень документа стало те, що в 2009 і 2010 роках буде послаблена дія Маастрихтських угод, що є основним регулюючим документом Євросоюзу. Зокрема, договір забороняє державам допускати дефіцит бюджету, що перевищує три відсотки від їх ВВП. В рамках загальноєвропейського плану до країн Євросоюзу не застосовуватимуться штрафні санкції при порушенні цього положення.

Також, уряди країн повинні будуть надавати фінансову підтримку підприємствам малого і середнього бізнесу. Влада країн-членів єврозони повинні буде понизити податки на додану вартість і надати держгарантіїии за борговими зобов'язаннями своїх фінансових організацій. При цьому державні витрати на дослідницькі програми повинні бути максимально скорочені.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: