Європа дасть Україні 2 млрд доларів на ремонт газової труби

Європейські фінансові інститути погодились наприкінці осені виділити кошти на модернізацію української ГТС.

Єврокомісія, Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку досягли домовленостей про кроки, які дозволять наприкінці осені, у жовтні-листопаді 2009 року, виділити фінансові ресурси для модернізації української ГТС в межах 1,5-2 млрд доларів. Про це повідомив віце-прем'єр з питань євроінтеграції Григорій Немиря.

За його словами, проведення міжнародного аудиту фінансової звітності НАК "Нафтогаз України" сприятиме прозорості компанії в очах інвесторів та підвищенню її привабливості.

Нагадаємо, 23 березня в Брюсселі Україна та ЄС підписали спільну декларацію з питань модернізації вітчизняної ГТС. Декларацію також підписали представники європейських банків, що дало початок переговорного процесу про виділення Україні кредиту на модернізацію ГТС.

Вартість проектів модернізації ГТС, які були презентовані Україною на Міжнародній інвестиційній конференції в Брюсселі, склала 2,5 млрд доларів. До 31 грудня Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз" повинні затвердити ТЕО та уточнений кошторис витрат на модернізацію ГТС.

Раніше в Мінпаливенерго підкреслювали, що інвестиції в розширення української газотранспортної мережі в 10 разів ефективніше, ніж у пропоновані в обхід України маршрути, орієнтовані на ті ж ресурси природного газу.

Зокрема заступник міністра палива та енергетики Сергій Павлуша зазначав, що кожен мільярд доларів інвестицій в українську ГТС дозволяє збільшити її пропускну здатність на 30 млрд кубометрів газу на рік.

Читайте також:

"Газпром" розповів, скільки платитиме Україні за транзит газу

Тимошенко: транзит російського газу подорожчає більше, ніж на 50%

Газпром розповів, скільки газу Україна може закачати

"Нафтогаз" спростував чутки про газові пільги для Москви

ВідеоЄвропа дасть Україні 2 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: