Європа критикує угоди щодо ЧАЕС

Європейські "зелені" вважають, що гроші, які Україна заплатить за будівництво укриття на ЧАЕС, можна було використати ефективніше.

Представники фракції "зелених” у Європейському парламенті критикують угоду між Чорнобильскою АЕС та французьким концерном Novarka стосовно будівництва нового укриття на станції. 

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Як повідомив перший заступник глави Секретаріату президента України Олександр Чалий, вартість контракту становить 505 мільйонів доларів. Ці гроші можна було б використати набагато ефективніше, вважає євродепутат Ребека Гармс.

За її словами, побудувати другий саркофаг зголосилася міжнародна спільнота, і підписання угоди практично уже ніхто не міг зупинити. 

“Нині буде витрачено дуже багато грошей на цю залізну арку. Але набагато ефективніше їх було б пустити, приміром, на знезараження забрудненого регіону навколо Чорнобильської АЕС”, - сказала вона. За словами Гармс, не було проведено системного аналізу та досліджень, які би визначили пріоритети. Тож не відомо, чи є взагалі необхідність зведення нового об'єкту укриття. 

Чорнобильська АЕС
УНІАН
Чорнобильска АЕС знову в центрі світової уваги.
До того ж, можливо, що нині є інші екологічні проблеми, які потребують термінового вирішення. Водночас, на думку Гармс, можна констатувати брак контролю за якістю тих об'єктів, що будуються у Чорнобильській зоні, а також недостатній контроль за витрачанням фінансів. 

Нагадаємо, Чорнобильська атомна електростанція і французький концерн Novarka, а також американський концерн Holteс International підписали в понеділок, 17 вересня, контракти на будівництво нового безпечного укриття, а також сховища відпрацьованого ядерного палива на майданчику ЧАЕС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: