Європа на третину скоротила закупівлю газу з Росії

В першому кварталі 2009 року "Газпром" експортував паливо в ЄС за надмірно високою ціною, тому європейці спробували знайти постачанням з Росії заміну.

У першому кварталі 2009 року країни ЄС скоротили імпорт газу з Росії на 35,3 відсотка.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), всього Європа скоротила імпорт газу на 13,7 відсотка, а споживання - на 5,4 відсотка до аналогічного періоду минулого року. За даними МЕА, більш всього ЄС скоротив імпорт газу з Нігерії - на 37,9 відсотка.

При цьому в звітності "Газпрому" говориться про падіння експорту на 38 відсотків в країни Західної Європи і на 43 відсотки - в країни Центральної і Східної Європи.

В першому кварталі 2009 року "Газпром" експортував паливо в ЄС за надмірно високою ціною, тому європейці спробували знайти постачанням з Росії заміну, аби дочекатися нижчих цін в інших кварталах. Зараз ціна в європейських контрактів "Газпрому" міняється в залежності з котируваннями нафтопродуктів з відставанням в шість-дев'ять місяців. У першому кварталі, за даними "Газпрому" по РСБУ, монополія продавала газ по 390-400 доларів за тисячу кубометрів.

Раніше "Газпром" поставляв чверть природного газу, який споживав Європейський Союз.

Зниження об'ємів експорту відбилося на показниках видобутку газу в Росії. У першому кварталі 2009 року "Газпром" скоротив видобуток газу на 18 відсотків в порівнянні з аналогічним періодом у 2008 році.

Читайте також:

У "Нафтогазі" розповіли, хто з комунальників не платить за газ

Росія не штрафуватиме Україну за недобір газу

Уряд у чотири рази збільшив капітал "Нафтогазу"

Світових запасів нафти вистачить на 42 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: