Європа надасть Україні гроші на російський газ

У Секретаріаті президента спростовують інформацію про те, Євросоюз не дасть Україні газового кредиту.

Представник президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський спростовує заяву прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна, що Євросоюз відмовився надати кредити Україні для вирішення газових питань.

"Ще 30 липня Європейська Комісія і три поважних міжнародних фінансових інститути оприлюднили спільну заяву про надання кредитів для закупівлі російського газу на суму 1,7 мільярда. Проте керівництво українського уряду досі зволікає з виконанням умов, під які ці кошти повинні були надійти. А цими умовами повинні були бути заходи з реформування українського газового сектора ", - повідомив Соколовський.

Київ просив у Євросоюзу позику на суму 4,2 мільярда доларів для закачування в підземні сховища російського газу, щоб уникнути перебоїв з постачаннями палива до Європи.

Брюссель погодився виділити набагато меншу суму на реконструкцію інфраструктури газосховищ. При цьому Брюссель мав намір взяти участь у модернізації газотранспортної системи України.

Представник президента України назвав заяви прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна "недружніми".

"Українська сторона не потребує зовнішніх консультантів про порядок використання коштів позики МВФ", - сказав Соколовський.

За його словами, Україна акуратно виконує контракти з РФ у газовій сфері, незважаючи на те, що вони невигідні для Києва.

30 жовтня Путін на зустрічі з керівництвом партії "Єдина Росія" заявив, що Україна знову має проблеми з оплатою російського газу, а Київ не отримав обіцяних Євросоюзом коштів для оплати газу.

"ЄС грошей не дав Україні. Жодного цента, ні однієї гривні Україна так і не отримала", - сказав Путін, нагадавши, що Росія проплатила транзит російського газу надовго вперед на 2,5 мільярда доларів.

Разом з тим, за словами Путіна, в України є кошти для оплати палива, зокрема, кошти МВФ, який виділив Києву кредит на суму 16,4 мільярда доларів, три з чотирьох траншів якого вже отримані.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко пропонує урядові знайти інші шляхи розрахунків за газ, крім емісії. У Секретаріаті також повідомили, що питання джерел розрахунку за газ - це внутрішня проблема України, і не справа глави російського уряду формувати бізнес-план "Нафтогазу України".

Читайте також:

Секретаріат Ющенка порадив Путіну не лізти не в свою справу

Путін: Ющенко заважає власному уряду платити за російський газ

"Нафтогаз" заплатить "Газпрому" 500 млн. доларів за жовтневе постачання газу

Уряд погасить борг перед "Нафтогазом" кредитами Ощадбанку
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: