Європа не відмовлялася фінансувати реконструкцію української "труби"

У Місії Євросоюзу заперечили інформацію про те, що Європа відклала виділення кредитів Україні на модернізацію ГТС.

Європейський Союз не змінює своїх зобов'язань щодо модернізації української газотранспортної системи. Про це ідеться у повідомленні прес-служби Місії Євросоюзу.

У Місії звернули увагу, що останніми днями у пресі з'явилося кілька статей, у яких стверджувалося, що Європейський Союз втратив інтерес до української ГТС.

У статтях також ішлося про те, що фінансова підтримка, яка була запропонована у березні 2009 року у спільній декларації (її тоді підписали ЄС, Україна, Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку і Світовий Банк), була відкладена чи навіть скасована.

"У зв'язку з цим ЄС заявляє, що, разом із трьома міжнародними фінансовими інституціями, він не змінював свого рішення допомогти Україні в модернізації її газотранспортної системи, в реформі українського газового сектора та підвищенні фінансової прозорості НАК "Нафтогаз України", відповідно до правових зобов'язань, які Україна взяла на себе під час приєднання до Енергетичної Спільноти (у лютому 2011 року)", - наголошено у повідомленні.

"У рамках Інвестиційного інструменту сусідства (NIF) ЄС зараз фінансує технічні, екологічні та соціальні дослідження, що їх вимагають ці три міжнародні фінансові інституції (Світовий банк, Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку) у рамках своїх процедур належного контролю", - підкреслили у прес-службі.

Ці дослідження також включають у себе оцінку першої фази оновлення газопроводу "Уренгой-Ужгород".

Їхня розробка та здійснення відбувається у повній співпраці з українськими органами державної влади та за їхньої підтримки. Очікується, що ці дослідження будуть завершені восени поточного року.

Нагадаємо, 19 липня, НАК "Нафтогаз України" підписав з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) документи про кредитування модернізації газотранспортної системи України.

Згідно з документами, кошти по 154 млн дол. від кожного банку планується виділити вже у поточному році.

Україна почала реалізацію проекту "Модернізація і реконструкція магістрального газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" 19 липня. Реалізація проекту почалася зварюванням символічного золотого стику трубопроводів.

Читайте також:

Європейські банки виділили на модернізацію української ГТС 300 мільйонів доларів

Україна почала модернізацію газової труби

ЄБРР готовий виділити мільярд на модернізацію ГТС

Модернізувати українську ГТС вигідніше, ніж будувати нову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: