Європа не зможе обійтися без української ГТС

Україні слід активно розвивати співробітництво з сусідами, зокрема з Туреччиною.

Обхідні труби не дозволять обійтися без України у контексті забезпечення транзиту газу до Європи.

Про це заявив посол України в Туреччині Сергій Корсунський у статті для "Дзеркала тижня".

"Навіть якщо уявити, що всі російські "потоки" побудовані, потреба Європи у газі на той час буде така, що Україна, поза сумнівом, збереже за собою статус основного транзитера", - зазначив він.

"Якщо, зрозуміло, на той момент українська інфраструктура відповідатиме необхідним стандартам надійності і безпеки", - додав посол.

На думку Корсунського, надійне технологічне забезпечення транзитного процесу, реалізація меморандуму Україна-ЄС і подальша інтеграція в Європейський енергетичний простір, допоможе Україні зберегти міцні позиції на енергоринку.

Крім того, на думку дипломата, Україні слід активно розвивати співробітництво з сусідами, зокрема з Туреччиною.

Так, посол переконаний, що в майбутньому українські виробники труб і компресорних станцій змогли б взяти безпосередню участь в будівництві трубопроводів через Туреччину.

Нагадаємо, концепція "Південного потоку", яку активно просуває російська сторона, передбачає значний перерозподіл обсягів експортованого газу з "українського" маршруту на "чорноморський".

Про це також заявив Сергій Корсунський.

"На офіційному рівні "Газпром" заявляє про наміри використовувати "Південний потік" для транспортування, перш за все, туркменського газу", - зазначив посол.

"Однак подивіться на карту - важко пояснити, навіщо в такому випадку Туркменістану відправляти газ у довгу подорож навколо Каспійського моря, якщо будівництво прямої лінії Туркменістан-Азербайджан обійдеться незрівнянно дешевше", - зазначає Корсунський.

Читайте також:

Газопровід "Південний потік" пройде через Туреччину

Росія імітує міжнародну підтримку "Південного потоку", щоб вплинути на Україну

Французи підтвердили переговори щодо "Південного потоку" з РФ

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: