Європа об'єднує газогони

Країни Східної та Південної Європи можуть об'єднати свої газотранспортні системи. Єврокомісія підтримала проект.

Про намір створити на території Угорщини, Словенії, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Сербії, Румунії, Болгарії й Австрії єдину газотранспортну систему з робочою назвою New Europe Transmission System (NETS) протяжністю 27 тисяч кілометрів повідомила компанія NGT, газотранспортний підрозділ угорського нафтогазового концерну MOL. 

Газогін
Спільна енергетична політика, зокрема в питаннях транспортування газу, буде більш ефективною, вважають у Європі.
Єврокомісія з цікавістю сприйняла пропозицію об'єднати енергосистеми восьми країн і побажала ініціаторам цього проекту успіхів.

"Ми уважно стежитимемо за його (проекту) реализацією", - сказав представник виконавчої влади ЄС Ферран Таррадельяс Еспуні.

За словами Еспуні, проект створення NETS не суперечить енергетичній політиці Єврокомісії, сприятиме залученню інвестицій до розподільчих мереж, підвищенню конкуренції й поліпшенню системи газопостачання Європи.

Об'єднання європейських газотранспортних компаній може дозволити такому консорціуму брати кредити на міжнародних ринках капіталу за вигідніших умов. При цьому не виключено, що нова структура, переговори про створення якої заплановано на початок 2008 року, може взяти кредит під будівництво середньоазіатсько-європейського газопроводу Nabucco в обхід Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: