Європа обіцяє не пхати носа в газову суперечку України і Росії

При цьому посол ЄС підкреслив, що транзит російського газу через територію України є найдешевшим способом поставляти його до Європи.

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра нагадав, що ЄС не буде втручатися в газову суперечку між Росією та Україною. Про це він сказав на лекції в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

«Це справа України і Росії, в якій ЄС не бачить для себе ролі ... Це залежить від України, чи збереже вона позиції країни-транзитера. Якщо Україна не збереже цей статус, ми будемо продовжувати розглядати можливості "Північного потоку» і «Південного потоку», — сказав він.

При цьому посол ЄС підкреслив, що транзит російського газу через територію України є найдешевшим способом поставляти його до Європи.

Тейшейра також підкреслив можливість для України досягнення незалежності від газу за умови збільшення вироблення власного газу.

«Я думаю, якщо Україна зможе збільшити обсяг вироблення власного газу ... це може посприяти її незалежності від газу, а також від Росії», — сказав він.

Посол ЄС також допустив можливість поставок українського газу в ЄС залежно від існуючих резервів.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович розраховує на швидке досягнення результатів переговорів щодо газового співробітництва з Росією.

Одним з результатів його зустрічі з керівництвом Росії стала домовленість про зниження тарифу на транспортування російського газу по території України до рівня собівартості.

Читайте також:

Європа нічого не знає про газовий консорціум Україна-Росія-ЄС

"Газпром" заявив, що повторення "газової війни" з Україною не буде

Україна розраховує на нову ціну на газ з 2012 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: