Європа очікує на економічне зростання

До кінця цього року в Європі сподіваються на початок економічного зростання.

Перші ознаки економічного зростання в Європі очікуються до кінця 2009 року. Значні ж поліпшення настануть тільки 2010 році, заявив голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер, який перебуває у Римі для участі в дискусіях у рамках саміту міністрів фінансів країн G7.

На думку Юнкера, "політика протекціонізму не є вирішенням глобальної кризи".

Інший учасник римської зустрічі, єврокомісар з економічних питань Хоакін Альмунія, також висловив сподівання на те, що "правильні заходи для пожвавлення фінансових ринків дадуть можливість сподіватися на деяке поліпшення вже в другій половині цього року".

Як йдеться в раніше опублікованій доповіді ООН "Світовий економічний стан і перспективи на 2009 рік", світова економіка переживає наймасштабнішу фінансову кризу з часів Великої депресії найбільше через падіння цін, глобальної рецесії, а також інвестиційного клімату, що погіршується. У ній наголошується, що в 2009 році очікується зниження доходу на душу населення у всьому світі, зниження зростання експорту і припливів капіталу, підвищення вартості позик для країн, що розвиваються, а також подальше пониження курсу долара.

Автори доповіді переконані, що найбільше постраждають від кризи такі країни регіону, як Україна, Росія і Казахстан.

Читайте також:

МЗС: Україні ніхто не хоче давати грошей

Українська економіка суттєво впала за рік

ООН: найбільше від кризи постраждають Україна, Росія і Казахстан

Залиште свій коментар

Наступна публікація