Європа оголосила про створення антикризового фонду в 750 млрд євро

Єврогрупа створює найбільш масштабну програму кредитного фінансування країн ЄС у важкій фінансовій ситуації.

У відповідь на кризу євро глави міністерств фінансів 16-ти країн зони євро (Єврогрупа) оголосили про створення найбільшого у світовій історії стабілізаційного фонду для кредитної допомоги країнам ЄС у важкій фінансовій ситуації.

Обсяг фонду, за умови участі у цій програмі МВФ, досягне 750 млрд євро.

Схема фінансової підтримки складатиметься з кредитів урядів країн-членів єврозони обсягом 440 млрд євро, кредитів на суму 60 млрд євро з фонду термінової допомоги, а також з внеску МВФ у розмірі 250 млрд євро. Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан вже заявив, що очолювана ним організація готова взяти участь у цій програмі фінансової підтримки єврозони.

Після оголошення про створення стабфонду Європейський центральний банк (ЄЦБ) заявив про готовність почати викуповувати облігації як держав, так і компаній з єврозони.

Крім цього, Федеральна резервна система (ФРС) повідомила про відновлення тимчасових валютних свопів з Центробанками Швейцарії, Великобританії, Канади і ЄЦБ для того, щоб забезпечити наявність доларової ліквідності на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня парламенти й уряди провідних країн Євросоюзу схвалили виділення Греції фінансової допомоги. Вжити таких масштабних антикризових заходів європейських лідерів змусила боргова криза в Греції, який погрожувала поширитися на інші "слабкі ланки" єврозони, зокрема Португалію, Італію та Іспанію.

Читайте також:

Глави країн ЄС домовилися спільно врятувати євро

На світових ринках паніка: курс євро обвалився до рекордного мінімуму

Греція отримає 110 мільярдів євро в обмін на "варварську" економію

Французький економіст спрогнозував "смерть" євро до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: