Європа: переговори з Україною зайшли в глухий кут

Глави МЗС Чехії, Польщі та Швеції закликали Україну поставитися до угоди про вільну торгівлю як до необхідної реформи, а не вести з цього приводу переговори.

Міністри закордонних справ Чехії, Польщі та Швеції визнали, що переговори з Україною щодо угоди про вільну торгівлю (DCFTA) фактично зайшли в глухий кут.

"Глухий кут у переговорах щодо DCFTA виключає можливість подання нових пропозицій для співпраці східним партнерам ЄС", - зазначили дипломати в листі до голови українського МЗС Костянтина Грищенка.

"Це також утримує деякі західні країни від позитивного контакту зі Сходом і завдає шкоди нашій позиції у бесідах з партнерами із ЄС щодо співпраці Євросоюзу з Україною", - наголосили вони.

На думку міністрів закордонних справ Польщі, Чехії та Швеції Радослава Сікорського, Карела Шварценберга і Карла Більдта, DCFTA не має розглядатися як окрема угода, оскільки вона є невід'ємною частиною Угоди про асоціацію України з ЄС.

"До DCFTA слід ставитися як до пакету необхідного законодавства та реформ, який Україна повинна прийняти, а не вести з цього приводу переговори", - впевнені автори листа.

На їхню думку, DCFTA сприятиме зростанню інвестицій, як внутрішніх, так і іноземних, а також інтегрує Україну у спільний ринок ЄС і стане наступним кроком після вступу до СОТ до її інтеграції у світову економіку.

"Поруч із розширенням торгових та ділових відносин між ЄС та Україною та наданням українським виробникам 500 мільйонів європейських споживачів, DCFTA також зміцнить положення України стосовно третіх країн", - спрогнозували європейські міністри.

За інформацією джерел "Дзеркала тижня", під час наступного візиту президента Віктора Януковича до Брюсселя однією з головних тем буде пошук компромісу, пов'язаного з переговорами щодо підготовки угоди про зону вільної торгівлі, оскільки для продовження роботи дипломатам необхідний "імпульс і політична воля керівництва".

Читайте також:

Янукович: заради Євросоюзу Україна піде на все

Польща пообіцяла просувати Україну до Європи

Янукович збирається підписати угоду про вільну торгівлю з Росією

Янукович видав указ щодо укладення Угоди про асоціацію з ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: