Європа переживає найважчу економічну кризу за 100 років

Європейські країни зіткнулися з найбільшою економічною кризою з часів Першої світової війни. ЄЦБ закликав держави зони євро ввести ефективніші санкції проти тих країн союзу, які порушують положення Пакту стабільності і зростання.

Країни Європи переживають найважчу економічну кризу з часів Першої світової війни. У цьому впевнений глава Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше.

Він порівняв потрясіння, що сталися в останні тижні зони євро, з крахом американського банку Lehmann Brothers восени 2008 року.

В інтерв'ю журналу Spigel, яке буде опубліковано 17 травня, Ж.-К.Трише закликав держави зони євро ввести ефективніші санкції проти тих країн союзу, які порушують положення Пакту стабільності і зростання.

"Ми потребуємо більш досконалих структур, які дозволять уникати помилок і застосовувати відповідні санкції", - заявив Жан-Клод Тріше.

Голова правління ЄЦБ пояснив, що має на увазі створення ефективного механізму взаємного контролю всередині єврозони та розробки дієвих заходів щодо тих країн, які порушують приписи загальноєвропейського пакту стабільності.

Натомість, Європейський банк реконструкції та розвитку оприлюднив новий прогноз зростання економіки в країнах Східної Європи в 2010 р.

На щорічній конференції банку, що пройшла 15 травня в столиці Хорватії Загребі, йшлося про те, що зростання складе 3,7%, тобто на 0,4% більше, ніж передбачалося раніше.

Водночас експерти банку відзначили, що не можуть дати точних оцінок щодо перспектив виходу держав регіону зі світової фінансової кризи. Вони попередили також про ризики, пов'язані в тому числі з нестабільною ситуацією в Західній Європі.

Нагадаємо, що криза в зоні євро вибухнула через події в Греції, яка опинилася перед загрозою боргового краху.

Читайте також:

Меркель: крах євро розвалить Євросоюз

На світових ринках євро продовжило падіння щодо долара

Європа оголосила про створення антикризового фонду в 750 млрд євро

Французький економіст спрогнозував "смерть" євро до кінця року


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: