Європа постраждає, якщо МВФ не надасть грошей Україні

На думку голови Ради НБУ Петра Порошенка, європейська економіка може серйозно постраждати, якщо МВФ не надасть Україні черговий транш.

Припинення кредитної співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною несе ризики для всієї європейської економіки, заявив голова Ради Національного банку України Петро Порошенко.

"Я не допускаю думки, що співпраця з МВФ може бути припинена. Тому, що для всієї європейської економіки наслідку будуть руйнівними", - сказав він.

В зв'язку з цим він заявив, що сподівається на своєчасне виділення Фондом Україні другого траншу кредиту stand by.

Він вважає, місія МВФ, яка завершила на минулому тижні роботу в Києві, погодилася з владою країни в більшості питань. "На велику частку питань місія отримала відповіді, які її задовольняють", - підкреслив Порошенко.

Голова Ради НБУ також підтримав ініціативи уряду України по залученню коштів для фінансування дефіциту державного бюджету в суверенних позичальників, зокрема Росії. При цьому він відзначив, що співвідношення державного боргу України до ВВП дозволяє здійснювати додаткові запозичення.

"Я не ставив би питання протиставлення кредиту МВФ, який потрібно брати і який грає значну роль в стабілізації фінансового сектора і всієї економіки України, із запозиченнями з інших джерел... Ми повинні використовувати всі можливості", - підкреслив він.

В той же час, за словами голови Ради НБУ, при залученні коштів необхідно забезпечувати дотримання норм економічної і політичної безпеки держави.

МВФ надав Києву кредит stand-by в розмірі близько 16,5 млрд. дол. в листопаді на підставі узгодженої з урядом економічної програми, з них НБУ відразу отримав 4,5 млрд. дол.

Місії МВФ щокварталу перевіряють виконання Україною умов меморандуму. За первинним графіком, якби січнева місія Фонду дала позитивний висновок, наступний транш кредиту Україна отримала б 15 лютого. Але зараз, не дивлячись на продемонстровану Фондом гнучкість по відношенню до України, терміни отримання грошей Фонду залишаються під питанням.

Як зазначила газета The Wall Street Journal, Міжнародний валютний фонд може призупинити виплати кредиту Україні. На думку видання, це штовхає український уряд у бік Москви для отримання кредиту і може поглибити ворожнечу між лідерами в Києві.

Читайте також:
Тимошенко відхрестилась від "нульових угод"
МВФ змусить Україну звернутися по гроші до Росії
Черномирдін порадив Україні почекати з кредитом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: