Європа прогнозує обвал української валюти

За прогнозами західної преси, МВФ може перекрити Україні "грошовий кран", а Росія - "газовий вентиль".

Україна стоїть на порозі конфлікту з Міжнародним валютним фондом, і спекулянти вже почали робити ставки на обвал національної валюти, пише Financial Times Deutschland.

Експерти зазначають, що після того, як на минулому тижні президент Віктор Ющенко підписав закон, який підвищує мінімальний рівень заробітної плати на 20%, МВФ може зупинити виплати.

Якщо МВФ дійсно заморозить надходження коштів, загальна сума яких має скласти 16,4 млрд доларів, це може привести до девальвації гривні, прогнозують західні економісти.

Як пише FTD, останніми роками зовнішній борг України виріс до величезних розмірів, а валютних резервів, які могли б допомогти у разі девальвації, вдалося накопичити порівняно мало.

Для виплати наступного траншу кредиту МВФ вимагає від Києва профіцитного бюджету. На думку аналітика Commerzbank Ульріха Лейхтманна, жорстка позиція фонду виправдана: чим довше уряд і Центробанк України продовжують порушувати досягнуті домовленості, тим більш очевидним стає для експертів МВФ, що Київ не збирається проводити необхідні структурні реформи.

Крім того, особливе ставлення до України незрозуміло для таких країн, як, наприклад, Латвія, від якої так само, як і від України, МВФ вимагає скорочення витрат.

Економічні турбулентності в Україні схвилювали керівництво сусідньої Росії. Глава російського уряду Володимир Путін застеріг від можливості нових перебоїв в постачаннях російського газу європейським споживачам. На прес-конференції за підсумками бесіди з данським прем'єром Путін не соромився у висловах. Він закликав Євросоюз "розщедритися" і "підкинути мільярдик" Україні.

Висновок про те, що Україна знову має проблеми з оплатою російського газу, Путін зробив з телефонної розмови з Юлією Тимошенко, за словами якої Ющенка блокує перевід з Центробанку в уряд коштів, призначених для розрахунків за газ.

Читайте також:

Гривня падає через епідемію свинячого грипу в Україні

"Нафтогаз" збирає гроші, щоб розрахуватися з Росією

Україну визнано найбільш кризовою країною Східної Європи

Україна отримає від Європи 700 мільйонів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: