Світовий банк погіршив прогнози українській економіці

За прогнозами Світового банку, дефіцит українського бюджету може скласти 3%, а валовий продукт впаде на 9%.

Світовий банк
Архів
Світовий банк прогнозує падіння ВВП в Україні в 2009 році у розмірі 9% в порівнянні з минулим роком.

Про це повідомив старший економіст СБ в Україні Руслан Піонтковський. За словами Піонтковського, в 2010 році прогнозується зростання ВВП на 1% і поступовий вихід на зростання ВВП в на 4-5% на рік. "Ми очікуємо, що вихід на такі темпи зростання в економіці буде досягнутий в 2012 році", - сказав він.

За прогнозом Світового банку, споживча інфляція в Україні в цього року зросте на 16,4%, в 2010 році її зростання сповільниться до 10% і в 2011 р. - до 8%. Піонтковський відзначив, що СБ погіршив свій прогноз по Україні. Це сталося через погіршення глобального макроекономічного прогнозу, згідно з яким падіння світового ВВП в 2009 оці складе 1,7%. При цьому Україна опиниться серед країни, які найбільше постраждають через свою залежність від цінових коливань на світових сировинних ринках і від іноземного капіталу.

Крім того старший економіст СБ в Україні Пабло Сааведа повідомив, що за прогнозами дефіцит держбюджету в 2009 році у розмірі 3%. Він підкреслив, що досягнути такого показника можна тільки в тому випадку, якщо уряд здійснить відповідні заходи з корегування бюджету.

"Ситуація значно погіршала в порівнянні з тією, яка була, коли розраховувалися доходи", - сказав він.

У свою чергу старший економіст представництва Світового банку в Україні Руслан Піонтковський відзначив, що поліпшення макроекономічної ситуації в Україні можна чекати не раніше IV кварталу 2009 р. "II і III квартал однозначно будуть дуже важкими і непростими. Проте зараз складно сказати, досягнуте вже дно чи ні", - сказав він.

Нагадаємо, міністерство економіки оприлюднило прогноз, згідно з яким рівень зростання реального ВВП в Україні в 2010 році складе 1,7%. Прогноз рівня інфляції на 2010 рік складає в середньому 13,2% (від 0,8% до 27,9%).

Читайте також:

МВФ радить Східній Європі замінити долар на євро

Уряд: наступного року українська економіка сильно не зросте

Інфляція в Україні перевищила піврічний прогноз

Українська економіка впала на 8% в четвертому кварталі 2008 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: