Європа схвалила виділення Греції 12 мільярдів євро

Гроші, спрямовані на порятунок грецької економіки від дефолту, будуть виділені до 15 липня в рамках кредиту ЄС і МВФ.

Міністри фінансів країн Єврогрупи (організації країн єврозони) ввечері в суботу, 2 липня, схвалили виділення Греції траншу в розмірі 12 мільярдів євро.

Гроші, спрямовані на порятунок грецької економіки від дефолту, будуть виділені до 15 липня в рамках кредиту ЄС і МВФ на 110 мільярдів євро, про який сторони домовилися в минулому році. Із суми останнього, п'ятого траншу, 8,7 мільярдів євро будуть передані Греції фінансовими інститутами країн єврозони; частину надасть МВФ.

За підсумками наради міністрів фінансів країн єврозони було оголошено, що деталі надання другого кредиту, який влада ЄС і МВФ планують видати Греції, будуть оприлюднені "в найближчі тижні".

Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле відзначив, що владі країни, яка стала жертвою боргової кризи, можливо, доведеться почекати другого кредиту до осені. За його словами, необхідно переконатися в тому, що Афіни будуть прихильні заявленим методам боротьби з економічними труднощами, зокрема, найближчим часом почнуть масштабну приватизацію.

Виділення п'ятого траншу кредиту стало можливим після того, як 29 червня грецький парламент схвалив антикризовий пакет заходів в економіці. Протягом наступних п'яти років Греція заощадить 28 мільярдів євро збільшивши податки і скоротивши бюджетні витрати.

Прийняття антикризового пакету супроводжувалося загальним 48-годинним страйком в країні. Також сталися заворушення, у результаті яких було госпіталізовано десятки людей.

Читайте також:

Грецький парламент схвалив антикризовий план

Греція звернулася до ЄС і МВФ за додатковою допомогою

Кожен європеєць заплатить 500 євро за борги Греції

В охопленій протестами Греції Мінфін віддали міністру оборони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: