Європа сподівається вільно торгувати з Україною з 2013 року

В Єврокомісії вважають, що зона вільної торгівлі з Україною буде створена в разі, якщо сторони збережуть нинішній темп переговорного процесу.

Європейська комісія вважає, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною може бути створена вже до 2013 року.

Про це у Брюсселі заявив представник Єврокомісії, близький до переговорів про створення ЗВТ.

"Для створення глибокої і всесторонньої зони вільної торгівлі потрібна тільки ратифікація Європарламенту і Верховної ради України. Таким чином, ця угода може набути чинності в 2013 році", - сказав представник Єврокомісії.

Він відзначив, що це – оптимістичний прогноз, який може здійснитися у разі, якщо сторонам вдасться зберегти нинішній темп переговорного процесу.

За його словами, незважаючи на те, що угода про зону вільної торгівлі є частиною угоди про асоціацію, вона може набути чинності одразу після ратифікації угоди про асоціацію Європарламентом, не чекаючи ратифікації країнами - членами Європейського Союзу.

Представник Єврокомісії також відзначив, що європейська сторона занепокоєна ситуацією з бізнес-кліматом в Україні. "Необхідно розв'язати проблеми митниці, корупції, захисту інвесторів", - відзначив урядовець.

Як повідомлялося, Україна і ЄС розпочали переговори про угоду про асоціацію в 2007 році. На початку 2008 року сторони розпочали переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію.

Україна і Євросоюз планують завершити переговори про ЗВТ до літа 2011 року.

Читайте також:

Українцям заборонять торгувати на російських ринках

Уряд вірить у вільну торгівлю з ЄС "найближчим часом"

В Україні впали обсяги торгівлі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: