Європа стурбована обмеженням Україною експорту зерна

В Єврокомісії нагадали, що як член Світової організації торгівлі Україна зобов'язана виконувати вимоги СОТ, зокрема, положення, що забороняють кількісні обмеження, включені у Генеральну угоду по тарифах і торгівлі та угоду СОТ по сільському господарству.

Європейська комісія стурбована обмеженнями, введеними українською владою на експорт зернових. Про це заявив представник Єврокомісії Джон Кленсі.

"Єврокомісія направила листа українському Міністерству закордонних справ 20 серпня 2010 року щодо додаткових кількісних обмежень на зернові, запроваджені українською владою", - сказав представник Єврокомісії.

"Лист був спрямований на те, аби нагадати Україні, що як член Світової організації торгівлі вона зобов'язана виконувати вимоги СОТ, зокрема, положення, що забороняють кількісні обмеження, включені у Генеральну угоду по тарифах і торгівлі та угоду СОТ по сільському господарству", - повідомив він.

Кленсі зазначив, що виправдання для тимчасових кількісних обмежень на експорт продовольства дуже обмежені.

За словами представника Єврокомісії, такі заходи можуть застосовуватися лише на науковій основі, зокрема, для запобігання критичному дефіциту продовольства.

"У той же час, здається, що заходи, запроваджені українською владою, були введені на нечіткій законодавчій базі і без наукового обґрунтування. Це призвело до складнощів на зерновому ринку і створило великі проблеми для експортних операцій з початку серпня 2010 року", - сказав Кленсі.

Він зазначив, що Євросоюз у своєму листі висловив серйозну стурбованість, підкресливши, що торговельні заходи мають бути пропорційними і адекватними.

"Прозорість і передбачуваність дій держави є базою для стабільних операцій на міжнародному ринку", - підкреслив представник Єврокомісії.

Як відомо, 4 жовтня Кабінет міністрів своєю постановою затвердив квотування до 31 грудня 2010 року експорту зернових на рівні 2,7 млн. зерна.

Квота на пшеницю становить 0,5 млн. тонн, ячмінь - 0,2 млн. тонн, кукурудзу - 2 млн. тонн, жито і гречку - по 1 тис. тонн.

Читайте також:

Уряд продовжить експортні квоти на жито та гречку

Росія подовжила заборону на експорт зерна до липня 2011 року

Уряд почав прийом заявок на експорт зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: