Європа створить власний аналог МВФ

Глава Європейського центробанку підтримав пропозицію створення аналога МВФ, орієнтованого на підтримку фінансової стабільності країн ЄС.

Глава Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше дав попередню згоду на створення європейського аналога Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За словами Тріше, нова організація не буде точною копією МВФ, оскільки її діяльність буде орієнтована на підтримку фінансової стабільності в країнах Європи, а не на підтримку єдиної європейської валюти. При цьому він підкреслив, що створення фонду не повинне стримувати фінансові інновації.

Раніше ідею створення європейського фонду підтримала канцлер Німеччини Ангела Меркель. На її думку, це гарна і цікава ідея, проте, вважає Меркель, для її реалізації може знадобитися новий європейський договір. Створення фонду підтримують також Франція і Європейська комісія.

Створити Європейський валютний фонд у відповідь на проблеми державних боргів Греції, Іспанії і Португалії запропонували раніше європейські економісти. На їхню думку, за умови зростання неплатоспроможності країн такий фонд забезпечив би стабільне погашення боргів.

Читайте також:

Титани Уолл-Стріт організували змову проти євро

Меркель: більшість країн ЄС перевищили гранично допустимий дефіцит бюджету

Німці запропонували Греції продати острови, щоб розплатитися з боргами

Фінансова криза в Греції загрожує стати глобальною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: