Європа відмовилася від половини російського газу

"Газпром" суттєво скоротив обсяги видобутку газу. Російське паливо втрачає популярність у Європі.

З початку 2009 року російський "Газпром" експортував до країн далекого зарубіжжя майже 24 мільярди кубометрів газу. Обсяги експорту суттєво впали, адже за аналогічний період минулого року Європа отримала 40 мільярдів кубів блакитного палива з РФ.

У зв'язку з цим, "Газпром" скоротив обсяги видобутку газу. Лише за період із 1 по 16 березня вони впали на 21% порівняно з минулим роком і на 9% у порівнянні з лютим. У січні видобуток газового монополіста знизився на 13,7% у порівнянні з січнем 2008 року і на 6,1% - з груднем минулого року. У лютому ці показники були 15% і 11,2% відповідно. Майже на 79% знизився і відбір палива з підземних сховищ газу.

В цілому ж, експорт "Газпрому" почав знижуватися ще у третьому кварталі 2008 року - на 1,4% у порівнянні з 2007 роком. А в четвертому кварталі цей показник становив вже 21,3%.

"Газпром" планував отримати цього року від продажу блакитного палива 2,4 трильйона рублів. При цьому максимальні прибутки, близько 768 мільярдів, очікувалися в першому кварталі. Адже надалі газ буде дешевшати слідом за нафтою.

У першому кварталі року до країн далекого зарубіжжя росіяни планували поставити 43,6 мільярда кубів газу на суму майже 530 мільярдів рублів. Насправді вийде майже на третину менше - близько 29 мільярдів кубометрів. Це на 11-15% менше за плани компанії та на 4-6% нижче за валову виручку від продажу газу в першому кварталі 2008 року.

В "Газпромі" проблеми з експортом пояснюють тим, що європейці в умовах економічної кризи прагнуть обмежити купівлю дорогого газу, максимально вибираючи блакитне паливо зі сховищ і очікуючи на зниження цін.

Внаслідок цього газпромівський план по падінню експорту становить мінус 8%, зокрема 5% - по країнах далекого зарубіжжя, і 15% по колишньому СРСР.

Ще однією ознакою проблем з експортом у Росії називають значне скорочення обсягів транзиту газу через територію України.

В Росії це також пояснюють кризою. "Газпром" очікує, що після зниження вартості палива європейські країни відновлять його закупівлі у старих обсягах.

Нагадаємо, в лютому цього року Україна майже вдвічі скоротила обсяги транзиту російського газу своєю територією - до 6,4 мільярда кубометрів.

Протягом двох перших місяців року обсяги транзиту російського палива впали ще більше - на 53,2%, до 11,1 мільярдів кубометрів.

Читайте також:

Україна вдвічі скоротила транзит російського газу до Європи

Росія хоче відмовити ЄС від інвестицій в українську ГТС

Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу

Путін: Росії вистачить газу на 100 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: