Європа вимагає від "Газпрому" знизити ціну на газ

Європа почала переговори з газовим монополістом Росії "Газпромом" про зниження вартості блакитного палива.

ВАТ "Газпром" проводить повторні переговори з найбільшими енергетичними компаніями Німеччини і Італії, E.on і Eni, по перегляду контрактної ціни газу. Про це йдеться у звіті російського газового холдингу за російськими стандартами бухгалтерського обліку.

У ньому нагадується, що в 2010 році ряд європейських покупців звернулися в ТОВ "Газпром експорт" з вимогами переглянути контрактну ціну у рамках довгострокових контрактів, обгрунтовувавши цей крок змінами на світовому газовому ринку (надмірна пропозиція газу, істотний розрив між спотовими цінами і цінами довгострокових контрактів). За підсумками проведених переговорів в 2010 році були досягнуті домовленості з компаніями: E.on, WIEH, Wingas, GDF Suez, Eni, EGL, Sinergy Italiane, ERG, GWH Gashandel, Econgas і Gasterra.

"Нині ТОВ "Газпром експорт" знаходиться в переговорному процесі по перегляду цін з компаніями RWE Transgas, SPP, Premiumgas, Promgas, а також повторно з компаніями E.on Ruhrgas, Eni", - говориться в звіті.

Раніше глава Газпрому Олексій Міллер повідомляв, що холдинг в квітні збільшив експорт газу в Європу в порівнянні з квітнем минулого року на 20,5%, в травні добові постачання на експорт в далеке зарубіжжя перевищують торішній рівень на 27,8%.

Раніше Газпром вже відмічав ріст попиту на газ на європейському ринку в квітні в порівнянні із зимовими місяцями. По довгострокових контрактах ціна на грудень складала вже 500 доларів за тисячу кубометрів. "Газпром" прогнозував ріст ціни на газ для Європи в 2011 році на 15% -до 352 доларів за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, що за інформацією заступника начальника департаменту нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості Костянтина Бородіна ціна російського газу для України наприкінці 2011 року перевищить 400 доларів за тисячу кубометрів з урахуванням знижки в 100 доларів.

За словами Бородіна, чинний українсько-російський газовий контракт від 2009 року "не відповідає останнім змінам на ринку". Крім того, в ньому відсутні зміни, внесені в аналогічні угоди ВАТ "Газпром" з компаніями європейських країн.

Читайте також:

"Газпром" планує підняти ціну на газ до 500 доларів для Європи

Російський газ для України подорожчає до 400 доларів

Американці витіснять "Газпром" з литовського ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: