Європа вийде з кризи через два-три роки

Європа вийде з кризи через два-три роки

Фото: AFP

Криза в Греції дуже драматична і глибока, але, завіряє екс-президент Польщі, не можна сказати, що вона широка і через неї впадуть інші європейські економіки.

Олександр Кваснєвський / Фото: УНІАН
Колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський переконаний, що Європа зможе подолати нинішню кризу через два-три роки і зробити корисні висновки щодо єдиної фіскальної політики в Єврозоні.

Про це він заявив в ефірі одного із українських телеканалів.

"Це питання наступних 2-3 років. По-моєму, ми переоцінюємо цю кризу – нам здається, що це така криза, якої ніколи не було. Треба було ще 10-15 років тому створити, що, як ми маємо, одну валюту для Європейської зони, треба мати більш-менш одну політику, фіскальну політику", – підкреслив екс-президент Польщі.

Кваснєвський зазначив, що все ж таки це серйозний стан, однак додав, що треба дивитися по ситуації. Наприклад, криза в Греції дуже драматична і глибока, але не можна сказати, що вона широка.

"Тому що Греція, вона не займає такого місця в європейській економіці, щоб ми всі впали. Друге – Європейський союз рятує Грецію, тому що ми боїмося ефекту доміно. Ми тепер повинні не розвалити Європейську зону, тому що треба використовувати цю кризу, щоб усі всередині своїх країн попрацювали над своїм бюджетом, над своєю фіскальною політикою", – заявив Кваснєвський.

Він також зазначив, що на сьогодні можна вважати позитивним те, що Польща не встигла приєднатися до Єврозони до початку боргової кризи. "Поки Польща не в зоні євро, можна сказати, що ми в щасливому положенні, тому що ми хотіли бути в цій зоні уже цього року. Але ми будемо в єврозоні вже після кризи, що краще для нас і для єврозони", – додав він.

Нагадаємо, міністри фінансів країн Великої двадцятки другий день проводять зустріч у Парижі, намагаючись узгодити пакет заходів для виведення з боргової кризи в зоні обігу євро.

Читайте також:

Fitch може спровокувати другу світову фінансову кризу

Єврокомісія просить весь світ "скинутись" на порятунок євро

Ваші гроші: у чому найвигідніше зберігати заощадження

Обама звинуватив Європу у дестабілізації економіки США

Повʼязані теми:

Наступна публікація