Європа закрила для США доступ до банківських даних

Європарламент заблокував угоду про доступ США до даних з міжбанківської системи SWIFT. У Вашингтоні назвали це "регресом".

Європейський парламент заблокував тимчасову угоду про доступ США до європейських банківських даних з побоювань через конфіденційність приватної інформації.

Американська сторона вважає, що це рішення перешкоджає роботі США в боротьбі з тероризмом. Інформація міжбанківської системи SWIFT відігравала ключову роль в секретній програмі США з відстежування фінансування тероризму, яку почали впроваджувати після терактів у вересні 2001 року, хоча відомо про неї стало відомо тільки в 2006 році.

До недавнього часу деякі сервери SWIFT були розташовані на території США, що забезпечувало в межах американської юрисдикції необхідні можливості доступу до даних.

Раніше американський Мінфін отримував дані через механізм адміністративних повісток, проте нещодавнє рішення SWIFT перенести ключові сервери із США до Європи означає, що тепер Вашингтон повинен переконати ЄС передавати інформацію в добровільному порядку.

Минулого року уряди європейських країн на тимчасовій основі погодилися продовжувати практику відкриття доступу до даних. У листопаді було схвалено відповідну угоду, яка мала діяти до підписання довгострокового договору. Попри певні сумніви і обмовки, на багатьох вплинули аргументи США, що дані SWIFT дозволяють отримати цінну розвідувальну інформацію для запобігання терактам.

Високопоставлені представники США закликали європейських парламентаріїв враховувати важливість цієї угоди для загальної безпеки. Зокрема, за деякими даними, на затвердженні документа наполягали американський віце-президент Джо Байден, держсекретар Гіларі Клінтон і міністр фінансів Тімоті Гайтнер.

Проте Європарламент проголосував проти угоди – її відхилили 378 депутатів, а підтримали лише 196. Голова Європарламенту Єжи Бузек резюмував, що, на думку більшості депутатів, поки що не досягнуто вірного баланс між цілями безпеки і захистом громадянських прав.

У США результати голосування вже назвали "регресом у взаємній співпраці США і ЄС в боротьбі з тероризмом".

Через систему SWIFT щодня проводяться мільйони банківських трансакцій між фінансовими інститутами по всьому світу. У базах міститься інформація 8000 банків з 200 країн світу.

Читайте також:

Експерти: криза змусить країни ЄС відмовитися від євро

Імперію Ротшильдів вперше довірили сторонній людині

Десять офшорів нададуть дані про ухилення від податків

Найбільший банк Швейцарії "подарував" своїх клієнтів податковій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: