Світова економіка почала виздоровлювати (відео)

Фондові ринки Європи за підсумками торгів у понеділок зросли на 7-11%. (без коментарів. Associated Press).

Докладніше - в сюжетах ТСН.

І все - завдяки плану виходу з банківської кризи, який вчора на зустрічі у Парижі прийняли глави держав і урядів 15 країн Єврогрупи.

Лідери єврозони, до яких приєднався британський прем'єр Гордон Браун, зобов'язалися гарантувати міжбанківські позики до 2009 року і заявили, що вкладатимуть гроші в кредитні організації шляхом купівлі їх акцій.

За словами президента Франції Ніколя Саркозі, ці заходи носять безпрецедентний характер. Саркозі повідомив, що європейські лідери досягли рамкової угоди, згідно з якою окремі країни інвестуватимуть капітали в свої банки, купуючи їх привілейовані акції.

В рамках досягнутої домовленості уряди Німеччини, Франції, Італії й інших країн у понеділок представлять свої індивідуальні програми виходу з кризи, сказав Саркозі.

За його словами, гарантії банківських кредитів надаватимуться на комерційних умовах. Він підкреслив, що некомпетентні адміністратори банків будуть зміщені з постів, а дуже квапливі акціонери нічого не виграють від державного втручання.

Голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу, який також брав участь в саміті, запевнив, що новий план "покладе край надмірному песимізму ринків".

За його словами, "ухвалене правильне рішення для Європи, нашого бізнесу і наших громадян".

Також після зустрічі з іншими європейськими лідерами британський прем'єр Гордон Браун сказав, що чекає відновлення довіри до банківської системи "в найближчі декілька днів".

У суботу міністри фінансів "Великої сімки" представили свій план подолання глобальної фінансової кризи, яку вони назвали "найважчою за останні півстоліття".

ВідеоЄвропа рятуватиме економіку радикальними методами

ВідеоСвітові біржі оклигуються від кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: