Європа знову відмовила Україні у грошах для оплати газу

З точки зору запасів, відчуття негайної кризи не виникає, але, можливо, пізніше. У цьому випадку газова криза виллється для Європи в кризу економічну.

В Євросоюзу немає грошей, щоб допомогти Україні закупити російський газ для закачування в підземні сховища (ПСГ), заявив глава представництва Єврокомісії в Росії Марк Франко.

"В основному, це питання між країною-виробником і країною-транзитером. У ЄС немає грошей, щоб вкласти у це. Ми виступаємо свого роду посередниками, прагнучи залучити до цього МБРР, Світовий банк і подивитися, що вони можуть зробити", - сказав Франко.

За його словами, якщо міжнародні фінансові організації зможуть допомогти вирішити цю проблему, "це буде пов'язано з чіткими і довготривалими зобов'язаннями".

"Наскільки я знаю, з точки зору запасів, відчуття негайної кризи не виникає, але, можливо, пізніше", - додав Франко. За його словами, у цьому випадку газова криза виллється для Європи в кризу економічну.

"Євросоюз дуже серйозно до цього ставиться. У січні газова криза викликала дуже велике враження. У середньостроковій перспективі в нас дуже серйозні плани у сенсі лібералізації і диверсифікації газових поставок", - зазначив глава представництва Єврокомісії.

Мета цих дій, за його словами, тільки одна - "зробити ситуацію менш вразливою для зовнішніх ударів з точки зору постачання газу".

Він нагадав, що на останньому саміті ЄС у червні Єврокомісії було доручено якомога швидше підготувати план або пропозиції, спрямовані на зменшення вразливості Європи у цьому питанні.

Як раніше повідомлялося, газова координаційна група ЄС на позачерговому засіданні в Брюсселі рекомендувала країнам Євросоюзу заповнити сховища газом, як найбільш прийнятний метод мінімізувати ризики перебоїв газових поставок.

Нагадаємо, 19 червня президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу, за підсумками саміту, присвяченого проблемі безперебійного транзиту російського газу до Європи, заявив, що проведення взаєморозрахунків за російський газ між Україною та Росією не є відповідальністю Європейського Союзу, а в бюджеті ЄС немає грошей на цю справу.

Перед цим Баррозу заявив, що міжнародні фінансові інститути, зокрема МВФ мають намір надати Україні екстрене фінансування для оплати російського газу. Разом із тим, жодна з фінустанов такого рішення ще не ухвалювала.

Читайте також:

Експерти впевнені: Україна вчасно розрахується за газ

ЄС не втручатиметься в газові суперечки України і Росії

Євросоюз відмовив Україні у газовому кредиті і чекає на війну

Європа злякалася війни та шукає гроші для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: