Європарламент затвердив нову газову директиву, яка регулює будівництво "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше поправки до директиви затвердила Єврокомісія.

Європейський парламент затвердив поправки до газової директиви, які регулюють будівництво "Північного потоку-2".

За відповідне рішення проголосували 465 євродепутатів, 95 висловилися проти та ще 68 утрималися.

Ці поправки мають на меті врегулювати діяльність газопроводів, які входять до ЄС із країн, які не є членами Євросоюзу. Зокрема, однією з основних вимог є те, що оператором газопроводу та постачальником газу не може бути одна й та сама компанія.

Окрім цього, на газопроводи із третіх країн буде поширюватися право ЄС.

Нагадаємо, Єврокомісія 13 лютого ухвалила поправки до газової директиви, яка визначає правила поставок газу до країн Євросоюзу від третіх країн. Ними передбачається застосування права ЄС лише до тих частин газопроводу, які пролягають у територіальних водах останньої держави-члена уздовж траси газогону.

Тому газовій директиві ЄС буде підпорядковуватися лише та частина "Північного потоку-2", яка пролягатиме у територіальних водах Німеччини. Частини газопроводу за межами вод Німеччини підпорядковуватимуться правилам міждержавної угоди укладеної Берліном і Москвою.

Водночас, в українському МЗС запевнили, що всі ухвалені поправки відповідають вимогам України щодо будівництва російського "Північного потоку-2".

Відео В ЄС узгодили поправки до газової директиви щодо "Північного потоку-2"

Рішення по "Північному потоку-2" прийматиме Німеччина, як країна, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею. Берлін як і раніше зможе робити винятки з правил ЄС для "Північного потоку-2", однак після перевірки і схвалення їх Єврокомісією. 

В ЄС узгодили поправки до газової директиви щодо "Північного потоку-2"

Залиште свій коментар

Вибір редакції