Європарламент збільшить бюджет ЄС на 50 млрд євро

Бюджет Євросоюзу хочуть збільшити на 5%. Додаткові кошти планується отримати від збільшення членських внесків країн-учасниць Союзу.

Депутати Європарламенту хочуть збільшити бюджет Євросоюзу на 5%. Напередодні початку переговорів з семирічного фінансового плану ЄС (на 2014-2020 роки) законодавці запропонували країнам-членам щорічно виділяти на фінансування потреб Союзу додаткові 49 млрд євро.

Окрім кількісного збільшення бюджету документ, підготовлений спецкомітетом з попереднього фінансового аналізу, пропонує покласти край практиці надання окремим країнам знижок на членські внески. Передусім це стосується Великобританії. Очікується, що призначений на 9 червня пленум Європарламенту підготовлений проект повністю підтримає. Розмір діючого нині бюджету ЄС складає близько 975 млрд євро.

Підсумкові пропозиції по довгостроковому фінансовому плануванню повинна представити Єврокомісія 29 червня.

Потім почнуться переговори з державами - членами ЄС про конкретні розміри майбутніх витрат.

У той же час не викликає сумніву, що вимога збільшити внески в казну ЄС наштовхнеться на жорсткий опір з боку держав-членів. Ще напередодні обговорення питання про довгостроковий бюджет вони дружно виступили за те, щоб заморозити розмір внеску на рівні 1% від національного доходу. Нині він трохи перевищує цей показник. На думку європарламентарів, додаткові бюджетні кошти мають бути спрямовані в ті проекти, які збільшують економічну потужність і конкурентоспроможність ЄС.

Читайте також:

Сорос: Єврозона переживає одразу три кризи

Латвія перейде на євровалюту у 2014 році

Для стабільності євровалюти створюють фонд обсягом 700 мільярдів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: