Європейські банки втратять за рік 400 млрд євро

Якщо економіка в єврозоні не покращиться, банки можуть втратити до 400 млрд євро цього і наступного року. Проте до банкрутства жоден європейський банк не дійде.

Європейські банки можуть зіткнутися з втратами у розмірі 400 млрд євро в поточному році.

Такими є результати стрес-тестів фінансових організацій Європи, повідомили представники Євросоюзу.

Вони відзначили, що аналогічні показники можуть бути зафіксовані і в 2010 році, якщо економічна ситуація продовжить погіршуватися.

У той же час вони уточнили, що жоден банк, згідно дослідженням, не збанкрутує, оскільки капітал банків перевищує необхідний мінімум, встановлений світовими банківськими стандартами.

Представники банківського сектора ЄС висловили думку, що здатність системи швидко відновлюватися відображає високі фінансові показники останніх місяців, а також підтримку банків з боку урядів. Які банки піддалися стрес-тестам, не уточнюється.

Економісти відзначають, що економіка єврозони виходить з рецесії завдяки пожвавленню світової економіки та урядовим стимулам. Правда, не дивлячись на оптимістичну статистику, експерти закликають зберігати обережність. За їх словами, ще продовжує рости дефіцит бюджетів і збільшується безробіття.

Також не встигла повністю відновитися від кризи банківська система ЄС: банки в багатьох державах все ще знаходяться в жалюгідному стані і цілком залежать від держпідтримки, констатують експерти.

Правда, деякі економісти говорять, що стабільне зростання єврозони почнеться не раніше середини 2010 року. Економіці до цих пір заважає високий рівень безробіття.

Як повідомлялося, експерти прогнозують, що кількість українських банків продовжить скорочуватися. Незабаром їх може залишитися вдвічі менше - не більше 100. Зараз в Україні у 2,5 рази більше банків, ніж у Німеччині.

Читайте також:

Фондові ринки США закрилися рекордним падінням

Секретаріат Ющенка пропонує ввести податок на розкіш

В Україні незабаром залишиться менше 100 банків

Рейтинги "Нафтогазу" знижено до стану дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: