Європейські банкіри погіршили прогноз падіння економіки України

Європейський банк реконструкції та розвитку суттєво погіршив прогнози падіння української економіки. А Світовий банк вважає, що в країні буде гірша, ніж планувалося, інфляція.

Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз падіння валового внутрішнього продукту України в 2009 році з 10% до 14%.

Наступного року українська економіка, на думку експертів ЄБРР, зросте на 3%.

"Перспективи швидкого відновлення темпів зростання обмежені слабким зовнішнім і внутрішнім попитом. Термінові завдання, що стоять перед керівництвом країни, включають запобігання монетизації державного боргу, повернення дефіциту державного бюджету в контрольоване русло і стабілізацію фінансової системи. Забезпечення швидкого і стійкого зростання економіки в довгостроковій перспективі потребує глибоких структурних і інституційних реформ, можливо, в контексті подальшого зближення з Європейським Союзом", - прокоментував прогноз провідний економіст ЄБРР Олександр Пивоварський.

Разом із тим, Світовий банк зберіг прогноз зниження українського ВВП на рівні 15%, але погіршив прогноз інфляції з 13,4% до 14%.

За словами економіста СБ в Україні Руслана Піонтковського, Світовий банк також покращив прогноз зростання української економіки на наступний рік - з 1% до 2,5%.

"За нашими прогнозами, інфляція цього року не перевищить 14%, а 2010 року - 11%. Прогноз щодо ВВП (на 2009 рік) ми залишили без змін на рівні -15%", - відзначив експерт.

Нагадаємо, Кабінет міністрів спрогнозував, що наступного року український ВВП зросте на 3,7%.

Разом із тим, за два квартали поточного року українська економіка обвалилася вже на 38,1%.

Читайте також:

За півроку українська економіка обвалилася майже на 40%

Уряд прогнозує зростання ВВП у розмірі 3,7%

ВВП України за 2008 рік склав майже трильйон гривень

Ющенко: уряд приховує рівень падіння ВВП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: