Європейські банкіри: ціна нафти обвалиться до 25 доларів

Причиною такого падіння у майбутньому, на думку експертів, стануть проблеми в економіці Китаю.

Китаю загрожує економічна депресія, яка, ймовірно, призведе до падіння цін на сировинні товари. Зокрема, дуже суттєво може подешевшати нафта.

Такий прогноз оприлюднили експерти європейського інвестиційного банку Saxo Bank.

"Весь Китай - це одна велика бульбашка, яку надули американськими кредитними грошима. Кредитування у всьому світі зараз фактично паралізоване. І що тепер робитиме Китай? Наскільки я знаю, у нього немає "плану Б" на випадок зникнення зовнішніх потоків фінансування. Офіційна статистика може не давати всієї картини. Але вже зараз ми бачимо закриття тисяч фабрик, спостерігаємо, як мільйони робітників повертаються в сільські райони, просто щоб прогодуватися. У нинішньому році стане ще гірше, коли китайський експорт згорнеться", - вважає
директор з інвестицій Saxo Bank Стін Якобсен.

"Найважче буде тим, хто орієнтований на продаж металів: вони можуть подешевшати ще на 50% в поточному році. Нафта впаде не так сильно, але 25 доларів за барель - найбільш ймовірна ціна на 2009 рік. І терпіти такі несприятливі умови доведеться, швидше за все, більше року", - заявив експерт.

Нагадаємо, зараз барель нафти на світових ринках у середньому коштує трохи більше 40 доларів. Нещодавно ціни на цю сировину падали й набагато нижче цієї позначки.

Від ціни нафти та нафтопродуктів сьогодні залежить, за якою ціною Україна буде отримувати російський газ.

Таким є одне з основних положень десятирічних газових угод, підписаних між Україною та РФ.

Читайте також:

Нафта зростає через зниження курсу долара

У світі розпочинається друга фаза кризи

Китайська економіка обігнала німецьку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: