Європейські компанії заборгували "Газпрому" мільярди доларів

Країни Західної Європи у першому півріччі знизили закупівлю російського газу на 29 відсотків - до 46 мільярда кубометрів.

"Газпром" може оштрафувати компанії-партнери у Німеччині, Італії та Туреччини на 2,8 мільярда доларів. Італійська Eni, німецька E. ON і турецька Botas в 2009 році не вибирають мінімальні обсяги газу, передбачені контрактами, і повинні заплатити "Газпрому" неустойку.

Країни Західної Європи у першому півріччі знизили закупівлю російського газу на 29 відсотків - до 46 мільярда кубометрів. Зокрема, Німеччина знизила закупівлі на 44 відсотки - до 12,23 мільярда кубометрів, а Італія - на 34 відсотка до 8,2 мільярда кубометрів.

Туреччина в першому півріччі купила 9,5 мільярда кубометрів російського газу, що на 25 відсотків менше, ніж у січні-червні 2008 року.

Європейські компанії виступають проти того, щоб платити "Газпрому" неустойку, якщо вони все ж таки не виберуть мінімально гарантований в контрактах обсяг палива.

Раніше російська компанія вже звільнила від подібного штрафу "Нафтогаз", хоча могла оштрафувати 5 мільярдів доларів. Замість обумовлених на початку року 40 мільярдів кубометрів у 2009 році Київ планує закупити 33 млрд кубометрів.

При цьому раніше в 2009 році Росія сама скоротила закупівлі туркменського газу, проте ніяких штрафів не платила.

Читайте також:

"Газпром" намагається зв'язати контрактами українські ПСГ

"Газпром" боїться, що в України закінчаться гроші

"Газпром" не турбуватиме Україну до виборів

Газпром не сплачуватиме авансом транзит газу через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: