Європейський банк виділив кошти на ЧАЕС

ЄБРР допоможе вийти Україні з фінансової кризи. Вже зараз банк готовий надати Україні грант на 135 млн. євро на сховище для ядерного палива.

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Україні спеціальний грант у 135 млн. євро для вирішення "чорнобильського питання". На ці кошти буде збудований безпечний конфайнмент і сховище для відпрацьованого палива на ЧАЕС.

Про це повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час зустрічі з президентом ЄБРР Томасом Міровим у Кабміні.

"Сьогодні дійсно знакова подія, тому що ми можемо підписати з ЄБРР грантову угоду про істотний внесок до програми Чорнобильської АЕС. Це 135 млн. євро, які, я знаю, практично є прибутком банку і спрямовані на те, аби питання ядерної безпеки і програми ЧАЕС були втілені в життя", - сказала прем'єр.

Відповідна угода була підписана сьогодні Юлією Тимошенко, директором державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" Ігорем Грамоткіним, та Томасом Міровим.

"Це найбільша в історії нашого банку сума, яку ми виділяємо", - зазначив Міров.

Зі свого боку Тимошенко відзначила, що "внесок цей не вимагає повернення", що дає надію на те, що "роботи по добудові саркофагу на ЧАЕС будуть завершені".

Крім того Європейський банк реконструкції та розвитку обіцяє допомогти Україні у виході з фінансово-економічної кризи.

"За останні роки ЄБРР інвестував в Україну близько 4 млрд. євро. Ми сподіваємось, що це буде сприяти надходженню і приватних інвестицій. Сьогодні ми зустрічаємося у тяжкий час, коли у світі вирує світова криза, і ми дуже б хотіли обговорити з українським урядом, що ми спільно можемо зробити, щоб допомогти Україні подолати тяжкі наслідки кризи", - сказав голова банку Міров.

Як повідомлялося, Чорнобильську АЕС переводять на скорочений трудовий тиждень - з п’яти до чотирьох днів. На станції немає достатньо коштів для закупівлі засобів індивідуального захисту.

При найменшому порушенні температурного режиму зберігання відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі може прогриміти другий вибух.


Читайте також:
На ЧАЕС економлять гроші: скорочують робочий тиждень
Чорнобиль стане екологічно безпечним за 55 років
Чорнобильці проведуть протести під Кабміном (відео)

ВідеоЄвропейський банк виділив кошти на ЧАЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: