Європейці купуватимуть газ в обхід України

Представники енергетичних холдингів Європи почнуть переговори про прямі закупівлі газу в Туркменістані.

Газогін
Lenta.ru
Російський "Газпром" та українська RosUkrEnergo можуть втратити роль посередників між Туркменістаном і Європою.
Представники найбільших енергетичних холдингів Європи найближчим часом почнуть переговори про прямі закупівлі газу в Туркменістані, починаючи з 2011 року. Про агенції УНІАН повідомило джерело в Єврокомісії за результатами переговорів із президентом Туркменії Гурбангули Бердимухамедовим.

"Нинішня цінова пропозиція в країнах ЄС набагато привабливіше діючої контрактної бази з російськими постачальниками – "Газпромекспортом" і RosUkrEnergo, які продають природний газ в Україні. Туркменська сторона зацікавлена в додаткових інвестиціях в розвиток нафтогазової галузі та економіки в цілому, тому країни ЄС представляють для неї особливий інтерес", – зауважив співрозмовник агенції.

Гурбангули Бердимухамедов
РИА Новости
Туркменістан домовлятиметься про прямий продаж газу європейським країнам.
На думку європейського чиновника, говорити про конкретні параметри поставок можна буде після того, як Єврокомісія і зацікавлені країни визначаться з транзитною складовою.

"У першу чергу йдеться про проект Nabucco, хоча у разі досягнення компромісу з Росією це можуть бути і її власні потужності – газопровід "Середня Азія – Центр", українська газотранспортна система, а в перспективі - "Південний потік", проект якого вже зараз розробляється спільно з корпорацією Eni", – сказав він.

Співбесідник агентства не вважає, що таким чином Європа торкнеться економічних інтересів України. "Україні пора звикнути, що всі країни світу живуть у відкритому конкурентному середовищі, де боротьба за енергоресурси грає основну роль. Через декілька років рівень цін в Україні наблизиться до середньоєвропейських, і необхідність у відносно дешевій сировині з Середньої Азії відпаде", – додав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: