Європейці попросять Китай знецінити євро

У європейців є сформована "загальна позиція", відповідно до якої вони мають намір узгодити з Китаєм політику на валютному ринку.

Міністри економіки та фінансів країн єврозони на нараді в Люксембурзі в понеділок, 19 жовтня, вирішили знецінити власну валюту за допомогою Китаю. Глави фінансових відомств принаймні трьох країн єврозони до кінця 2009 року відправляться в КНР для відповідних переговорів.

Конкретні пропозиції, з якими виступлять європейські міністри, не називаються. Відомо лише, що у європейців є сформована "загальна позиція", відповідно до якої вони мають намір узгодити з Китаєм політику на валютному ринку.

Також, після зустрічі в Люксембурзі міністр економіки Франції Крістіна Лагард (Christine Lagarde) заявила, що найбільше в Євросоюзі хочуть зміцнення долара по відношенню до інших валют.

За останній час курс євро досяг майже півтора доларів США і зберігає тенденцію до підвищення. Це, на думку європейських економістів, негативно впливає на конкурентоспроможність вироблюваних в Європі товарів і знижує обсяги експорту з ЄС.

Курс євро виріс, з одного боку, через закінчення рецесії в деяких країнах єврозони. З іншого - через курс долара, що влада Сполучених Штатів підтримує на низькому рівні, щоб зменшити свій зовнішній борг.

Китай з грудня 2008 року штучно підтримує низький курс юаня, щоб підтримати власних імпортерів, що не раз викликало невдоволення Сполучених Штатів та країн єврозони.

Читайте також:

Мінфін: курс долара різко впаде після виборів

Через публікацію в газеті долар впав до дворічного мінімуму

Банкіри: до зими долар стрибатиме до 9,5 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: