Європейців примусять економити енергію

Європарламент розробляє проект закону, яким країни ЄС примусять економити енергію.

Енергозберігаючі технології мають вирішальне значення для Євросоюзу, який купує енргію за дуже високими цінами, заявив член Єврокомісії з енергетики Гюнтер Еттінгер.

За словами єврокомісара, при нинішніх зусиллях у цій галузі Євросоюз підійде до 2020 року з 9-10% економії, але ніяк не оголошеними 20%. Щоб виконати проект економічної "Стратегії 2020", необхідно вжити на законодавчому рівні такі заходи, які зобов'яжуть країни ЄС виконувати норми економії.

Цей проект передбачається розділити на два періоди - добровільний, включаючи 2013-й рік, і період обов'язковий, починаючи з 2014 року.

На ринку енергії економія так само потрібна, як і на будь-кому другом, відмітив Еттінгер. У реалізації проекту головну роль повинен зіграти державний сектор, який має в розпорядженні величезну кількість будівель громадського призначення.

При їх оновленні або ремонтах, слід займатися не лише фарбуванням та іншими традиційними роботами, але і заходами, спрямованими на економію енергії.

Нині статистика економії показує близько 1,5% в рік. Щоб досягти поставлених цілей, заявив європейський комісар, необхідно забезпечити 3% економії в рік.

Еттінгер не сумнівається, що проект легко пройде стадію обговорень і узгоджень і стане законодавчим актом.

Читайте також:

Світовий банк позичив Україні 200 млн доларів на покращення енергоефективності

В Іспанії вітряки виробляють більше енергії, ніж АЕС

В Україні з'явиться "дорожня карта" альтернативної енергетики

Євросоюз вводить заборону на використання класичних електролампочок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: