Європейський банк виділить 50 мільйонів євро на альтернативну енергетику в Україні

Європейський банк реконструкції й розвитку надасть 50-ти мільйонний кредит на альтернативну енергетику в Україні.

Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) запускає Програму фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF), яка передбачає кредитне фінансування в обсягу 50 мільйонів євро для українських компаній, що інвестують у відновлювані джерела енергії.

Про це повідомив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек на прес-конференції в Києві.

За його словами, також додаткові 20 мільйонів євро в рамках програми USELF буде надано міжнародною організацією Clean Technology Fund. Зокрема, програма передбачає позику в обсягу до 15 мільйонів євро для фінансування виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії, таких як вода, вітер, біомаса й сонячна енергія. Також передбачається, що в рамках програми можуть фінансуватися проекти з виробництва твердого палива з біомаси (пеллети).

Крім позик, програма USELF підтримає розвиток проектів, надаючи безкоштовну технічну допомогу. Дана технічна допомога фінансуватиметься Глобальним екологічним фондом.

Проекти у сфері альтернативної енергетики, реалізовані в рамках програми USELF, допоможуть знизити негативну дію на навколишнє середовище в Україні, а також зменшити обсяги імпортованого палива. Програма USELF повинна стати каталізатором інвестицій у відновлювані джерела енергії, потенціал яких в Україні дуже значний.

Програма USELF розроблена на основі перевіреної моделі. Аналогічні проекти ЄБРР уже діють у країнах Східної Європи, в Центральній Азії і на Кавказі.

На сьогодні в рамках ініціативи ЄБРР з підтримки стійкої енергетики більш як 4 мільярди євро спрямовано на реалізацію проектів загальною вартістю більш як 20 мільярдів євро у 27 країнах. Загальне зниження викидів парникових газів у результаті впровадження цих проектів сягає 27 мільйонів тонн на рік.

Читайте також:

Українську енергетику можуть приватизувати вже в 2010 році

Уряд планує продати дві енергогенеруючі компанії до кінця року

Януковича закликали дозволити продаж обленерго

Київську енергетику повернули під контроль мерії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: