Європейський союз створив антикризовий фонд

Угоду про створення фонду, розмір якого оцінюється в 525 мільярдів доларів, підписали практично всі члени Єврогрупи.

Міністри фінансів зони євро підписали 7 червня документи, необхідні для створення антикризового фонду для країн Євросоюзу. Про це повідомив голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер.

Як зауважив Юнкер, угоду про створення фонду, розмір якого оцінюється в 525 мільярдів доларів, підписали практично всі члени Єврогрупи. У той же час свої підписи під документами повинні поставити ще декілька представників країн ЄС, після чого буде призначено голову фонду. За оцінками Юнкера, впровадження фонду буде офіційно завершено вже в найближчі дні.

Домовленість про створення антикризового фонду була досягнута в ніч з 7 на 8 травня. Через кілька днів був названий і приблизний розмір фонду, розробленого лідерами країн ЄС - до 600 мільярдів євро. За задумом європейських економістів, кошти з фонду підуть на допомогу країнам-членам ЄС, не здатним самостійно впоратися з фінансовими труднощами. Очікується, що це допоможе уникнути подальшого падіння загальноєвропейської валюти.

Однією з причин падіння євро, яке спостерігається останнім часом, є нестабільна фінансова ситуація в Греції, яка фактично знаходиться на межі дефолту. Для порятунку економіки цієї країни ЄС разом з МВФ ухвалили рішення виділити Греції кредит в 110 мільярдів євро (30 мільярдів надасть МВФ, решту суми - ЄС).

Примітно, що перевищення граничного бюджетного дефіциту спостерігається у більшості країн Єврозони. У числі найбільш вірогідних одержувачів грошей з фонду ЄС називаються Португалія, Ірландія, а також Іспанія.

Читайте також:

Лідери країн Єврозони домовилися про створення антикризового фонду

Глави країн ЄС домовилися спільно врятувати євро

Євросоюз може надати фіндопомогу Греції на 135 млрд євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: