Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Європейський суд зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж землі

Європейський суд зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж землі

Заборона порушує права людей.

Мораторій на продаж сільськогосподарської землі порушує права українців-власників цієї землі.

Відповідне рішення ухвалив Європейський суд з прав людини у справі "Зеленчук та Цицюра проти України", передає BBC.

Справа стосувалася скарги двох громадян України щодо державної заборони на продаж сільськогосподарських угідь, яка, на їхню думку, порушує їхні права власності.

Суд зазначив, що після розпаду СРСР Україна в основному розподіляла сільськогосподарські угіддя людям, які раніше працювали в колгоспах, але при цьому "тимчасово" запровадила заборону на їхній продаж, відомий як "мораторій на продаж землі". Тоді уряд стверджував, що це перешкоджає концентрації землі в одних руках.

Проте у ЄСПЛ дійшли висновку, що держава не визначила справедливого балансу між загальними інтересами громади і правами власності позивачів. Так, суд ухвалив, що уряд має забезпечити цей баланс, зробивши законодавчі зміни. 

Відео В Україні подовжили мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення

Разом з тим, ЄСПЛ підкреслює, що рішення суду не означає вимогу до України негайно запровадити необмежений ринок продажу сільськогосподарських угідь. Окрім цього, заявники не отримали жодної грошової компенсації. Проте якщо Україна "демонструватиме безпідставне зволікання", то все ж доведеться виплачувати компенсації громадянам за порушення прав.

Нагадаємо, експерт назвала вартість гектара землі після зняття мораторію на її продаж. Заборону на продаж земель сільгосппризначення подовжили до 2019 року. У разі зняття мораторію продати свої земельні паї мають намір близько 10,4% власників.

Залиште свій коментар

Вибір редакції