Євросоюз може заморозити фіндопомогу Україні через проблеми з МВФ

Україна залишиться без фінансової допомоги Європи, якщо не зможе домовитися з МВФ.

У Євросоюзі відмічають ризик заморожування макрофінансової допомоги Україні через її неспроможність домовитися з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про виділення наступного траншу.

Про це у Брюсселі заявив високопоставлений європейський дипломат. За словами дипломата, йдеться про 610 мільйонів євро, рішення про надання яких було прийняте ще влітку минулого року.

"Є ризик, що макрофінансова допомога буде заморожена, оскільки передумовою для її надання є співпраця з Міжнародним валютним фондом, але зараз виглядає так, що уряд України не зміг виконати свої зобов'язання", - сказав європейський дипломат.

Дипломат відмітив, що українська сторона, зокрема, не виконала зобов'язання перед МВФ відносно початку реалізації пенсійної реформи і підвищення тарифів на газ для населення.

Як повідомлялося, 29 червня 2010 року Рада міністрів ЄС схвалила рішення про надання Україні 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги. Гроші планувалося надати у вигляді кредиту на 15 років.

Крім того, цим рішенням передбачалося надання Україні ще 110 мільйонів євро допомоги з виділених в 2002 році, але не використаних 200 мільйонів євро.

Нагадаємо, сьогодні Верховна рада повернула Кабінету міністрів на доопрацювання законопроект про пенсійну реформу.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд продовжить виділення грошей Україні тільки після проведення пенсійної реформи і підвищення ціни на газ. Про це заявив глава Європейського департаменту МВФ Антоніо Боргес.

Читайте також:

МВФ нагадав Україні про обіцянки – пенсійну реформу та ціни на газ

Кабмін шукатиме альтернативу МВФ

В МВФ розповіли, коли Україна отримає наступний транш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: