Євросоюз надасть Україні 500 млн євро

Єврокомісія запропонувала виділити 500 млн дол. фінансової допомоги Україні на підтримку реалізації програми МВФ.

Європейська комісія запропонувала Раді ЄС надати Україні макрофінансову допомогу у формі позики розміром до 500 млн євро.

Про це йдеться в повідомленні Євросоюзу.

Ця допомога надаватиметься на підтримку реалізації програми, погодженої українським урядом з Міжнародним валютним фондом на підтримку України в часи глобальної кризи.

Фінансування здійснюватиметься двома частинами, у разі виконання умов програми.

Запропоноване фінансування доповнить фінансові ресурси, які надаються Євросоюзом у формі програм бюджетної підтримки в рамках Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ЄІСП).

Інші міжнародні донори, такі як Світовий банк та Європейський банк реконструкції та розвитку, підтримують зусилля України, спрямовані на пристосування до нових економічних умов, зазначається в повідомленні.

Макрофінансова допомога є винятковим антикризовим інструментом ЄС, яким можуть скористатися країни-сусіди ЄС. Він надається за умови виконання програми співпраці країни з МВФ та доповнює її.

Спроможність МВФ надавати допомогу країнам, що опинились у складній фінансовій ситуації, значно посилюється участю країн-членів ЄС та інших членів МВФ.

ЄС нещодавно прийняв рішення про надання МВФ 125 млрд євро, що складає 35% від зростання позикової спроможності МВФ - з 250 млрд до 750 млрд доларів.

Фінансування макрофінансової допомоги у формі позики відбувається шляхом ринкових запозичень ЄС.

Нагадаємо, у Секретаріаті президента кажуть, що дефолт України по кредитних зобов'язаннях МВФ буде першим в новітній історії.

Україна обманює МВФ, не виконуючи узяті на себе зобов'язання за кредитом, заявив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

Крім того, 25 жовтня Міжнародний валютний фонд виступив за ветування Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів. Проте 30 жовтня президент цей закон підписав.

Глава держави наголосив, що єдиним базовим соціальним стандартом є прожитковий мінімум, до якого прив'язуються мінімальна пенсія, мінімальна зарплата та решта соціальних виплат.

Читайте також:

Державний борг України зменшився на 200 млн доларів

Україна витратить четвертий транш кредиту МВФ на дефіцит бюджету

МФВ може залишити Україну без 3,8 млрд доларів

Тимошенко пообіцяла МВФ стабілізувати українську економіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: