Євросоюз підвищив мита для російських металургів і, по суті, закрив для них свій ринок

Антидемпінгові мита діятимуть протягом п'яти років.

Європейський Союз ввів чергові санкції проти Росії – антидемпінгові мита для металургійних компаній із РФ діятимуть протягом п'яти років. До списку також потрапили виробники з Китаю.

Своє рішення ЄС пояснив тим, що Росія та Китай спеціально занижували свої ціни, що робило продукцію європейських компаній неконкурентною. Рішення про підвищені мита на холоднокатаний прокат надруковані в "Офіційному журналі Євросоюзу", пише РБК.

Санкції, зокрема, торкнулися найбільших російських металургійних компаній. Найнижче мито встановлене для Магнітогорського металургійного комбінату Віктора Рашнікова – 18,7%. Мито для "Северстали" (основний власник – Олексій Мордашов) – 34%, для Новолипецького металургійного комбінату та інших підприємств Володимира Лісіна – 36,1%. Мита вводять ретроспективно з грудня 2015-го та будуть діяти протягом п'яти років.

Приводом для розслідування стала скарга Європейської асоціації виробників сталі (Eurofer), що представляє інтереси виробників понад 25% обсягу листової холоднокатаної сталі. Асоціація звинуватила китайських і російських металургів у штучному заниженні цін на холодний прокат, який використовується при виробництві автомобілів та побутової техніки.

Попередні антидемпінгові мита – від 19,8% до 26,2% – на ввезення холоднокатаного прокату з Росії та Китаю ЄС ввів у лютому 2016 року.

Експерти прогнозують, що підвищення мит може закрити Росії металургійний ринок ЄС. Аналітик фінансової групи БКС Олег Петропавловський наголошує, що йдеться про фактичне закриття європейського ринку, яке буде мати серйозні наслідки для російських металургів.

За даними Євростату, в 2014 році частка російських виробників на ринку холоднокатаного прокату ЄС склала 10,1%. За рік російські компанії поставили до країн ЄС 724,758 тис. тонн холоднокатаного прокату за середньою ціною 499 євро за тонну. Статистики відзначають, що за три роки (2011-2014) частка росіян на ринку ЄС зросла в 1,7 разу (з 5,9 до 10,1%), обсяг поставок підскочив у півтора разу (з 466 тис. до 724,7 тис. тонн), а середня ціна впала на 21% (із 630 євро до 499 євро за тонну).

Нині Євросоюз також проводить антидемпінгове розслідування щодо ринку гарячекатаного прокату. У списку – постачальники з Росії, України, Бразилії, Ірану, Сербії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: