Євросоюз пообіцяв Україні ще півмільярда євро

ЄС надасть гроші на підтримку адміністративної і економічної реформи, розвиток вільної торгівлі з Європою, а також на соціальну сферу.

Європейський Союз роках планує виділити Україні не менше півмільярда євро як фінансову допомогу у 2010-2013 роках.

Про це заявив директор відділу міжнародної технічної допомоги ЄС Маркус Корнаро.

"Загальний індикативний бюджет для України на 2007-2010 роки складає 494 млн євро. На 2010-13 роки передбачено не менш значні суми", - зазначив він.

Ці гроші, як уточнив Корнаро, виділено на підтримку адміністративної і економічної реформи, розвиток вільної торгівлі з ЄС, а також на соціальну сферу.

Він додав, що Євросоюз звертає особливу увага на регіональну політику, а також на посилення адміністративних можливостей регіонів і муніципалітетів.

"Владні і фінансові ресурси не повинні зосереджуватися виключно в Києві. Україна ще в 1996 році ратифікувала Європейську хартію регіонального розвитку. Тобто мова йде про ще одну трудомістку горизонтальну реформу - реформу місцевого самоврядування", - зазначив представник Єврокомісії.

За його словами, така реформа може стати індикатором здатності влади до реформування взагалі, "і могутнім сигналом для Європи, яка давно децентралізована".

Як відомо, Євросоюз раніше пообіцяв Україні виняткову макрофінансову допомогу у формі кредитної схеми на загальну суму 500 мільйонів євро з максимальним терміном погашення протягом 15 років з метою підтримки процесу економічної стабілізації в країні, поліпшення її платіжного балансу і виконання вимог по дефіциту бюджету, визначених у рамках нинішньої програми МВФ. Позику планується надати двома траншами.

Читайте також:

ЄС виділить Україні кредит в 500 млн євро

Наступного тижня МВФ відновить переговори з Україною про кредит

США заборонили МВФ кредитувати бідні країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: