Євросоюз реформує сільське господарство

Єврокомісар із сільського господарства Маріан Фішер Бойль представила в план реорганізації єдиної політики ЄС у цій сфері.

Комбайн (Фото: journal.agrosector.com.ua)
Архів
Євросоюз обмежить фінансову підтримку фермерів.
"У ході попереднього обговорення пропозиції Єврокомісії учасники засідання одностайно висловилися на його підтримку", - сказав Хайме Сілва, міністр сільського господарства Португалії, що нині головує в ЄС. 

За словами Сілви, міністри закликали виконавчу владу ЄС детальніше пропрацювати свої пропозиції з тим, аби взятися до їх наочного розгляду 2008 року.

Єврокомісія пропонує, зокрема, скоротити на 10% субсидії великим європейським фермерським господарствам, що одержують дотації на суму більше 100 тисяч євро на рік.
Брюссель має намір також припинити закупівлі в фермерів надлишків сільгосппродукції за гарантованими цінами.

Крім того, реорганізація єдиної сільгоспполітики ЄС передбачає скасування обов'язкової практики утримання під парою не менше 10% оброблюваної землі.

Очікують, що нова аграрна політика, покликана, як стверджують у Єврокомісії, відповідати умовам розширеного ЄС, набуде чинності 2010 року.

ЄС здійснює єдину сільгоспполітику з 1962 року, витрачаючи на підтримку аграрного сектору 40% коштів сукупного бюджету організації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: