Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Євросоюз виділить Україні 1 мільйон євро на розвиток "зеленої" енергетики

Держенергоефективності розпочало спільний проект з австрійсько-італійським консорціумом.

Євросоюз виділить 1 млн євро на реалізацію однорічного проекту Twinning "Розвиток відновлюваної енергетики в Україні". Його розпочали втілювати австрійсько-італійський консорціум та Держенергоефективності.

У межах проекту експерти ЄС нададуть рекомендації Держенергоефективності та іншим зацікавленим сторонам щодо приведення українського законодавства у відповідність до європейського, поділяться досвідом стосовно збільшення частки відновлюваних джерел енергії і стимулювання "зелених" інвестицій.

"Зараз ЄС лідирує у глобальному переході до чистої енергії. Наші держави-члени мають досвід підтримки сталого розвитку відновлюваної енергетики та визначення найкращих шляхів інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергетичний ринок. Ми прагнемо принести цей досвід в Україну і допомогти Україні у створенні необхідних основоположних умов для розкриття свого величезного потенціалу у сфері відновлюваної енергетики", - зазначив перший радник Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур.

Партнери проекту разом розроблятимуть проекти змін до українського законодавства, щоб привести його у відповідність до положень Директиви ЄС про відновлювані джерела енергії і спільно працюватимуть над реалізацією урядових планів дій у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, проект підготує низку рекомендацій, спрямованих на зменшення існуючих регуляторних та нерегуляторних бар'єрів у секторі, зокрема ті, які пов'язані з доступністю інформації для широкого загалу. Проект також розробить методологію збору даних та допоможе покращити організацію звітування в рамках Національного плану дій з відновлюваної енергетики. У ході проекту буде організовано декілька відкритих семінарів та заходів для зацікавлених сторін.

Проект Twinning "Розвиток відновлюваної енергетики в Україні" виконують австрійський енергетичний регулятор E-Control, Енергетичне агентство Австрії, Агентство екології Австрії, Міністерство сталого розвитку та туризму Австрії та італійський дослідницький інститут EURAC Research у партнерстві з Держенергоефективності. Грант на реалізацію проекту становить 1 млн євро, строк реалізації - 15 місяців.

"Енергетична незалежність України є ключовим питанням національної безпеки. Завдяки законодавчим змінам, впровадженим протягом останніх 5 років, у відновлювану енергетику України вже інвестовано близько 2,5 мільярда євро. Я впевнений, що наша співпраця з Австрією та Італією буде успішною. Ми зацікавлені в європейському досвіді, технологіях, інноваціях та інвестиціях для розвитку відновлюваної енергетики», - сказав голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Нова директива ЄС з відновлюваної енергетики встановлює обов'язкову мету - як мінімум 32% всієї енергії в ЄС до 2030 року має вироблятися із відновлюваних джерел.

Частка "чистої" енергії в кінцевому енергоспоживанні в Україні збільшилася за останні роки в півтора раза: із майже 4% у 2014 році до 6,7% у 2017-му. Енергетична стратегія України, затверджена урядом, передбачає що показник має зрости до 25% енергії з відновлюваних джерел до 2035 року.

ВідеоУ дію вступив перший етап енергетичної реформи

Тарифи на електрику для населення не зросли. Втім із нового року українці уже платять за дорожче світло. Адже для багатьох підприємств воно вкотре здорожчало. І як наслідок - здорожчала їхня продукція. Втім, експерти кажуть - нині мова йде лише про кілька відсотків до тарифу. А от уже влітку українців може чекати новий неприємний сюрприз.  

У дію вступив перший етап енергетичної реформи

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції