Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Євросоюз виділить Україні півмільярда євро кредиту за "лічені тижні" – Порошенко

Зазвичай ЄС дає кредити лише після МВФ.

Президент України Петро Порошенко впевнений, що Європейський Союз виділить Києву 500 млн євро макрофінансової допомоги (кредиту) за "лічені тижні".

Про це глава держави заявив журналістам у Гельсінкі, куди він прибув на засідання "Народної європейської партії", пише "Європейська правда".

"З віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом ми проговорили те, що найближчим часом, за лічені тижні, буде виділено 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги", - сказав Порошенко.

Президент додав, що, з боку Євросоюзу також "буде надана допомога у співпраці з Міжнародним валютним фондом".

"Ми сьогодні відчуваємо велику увагу і допомогу Європи. Ми разом. Я думаю, це дуже позитивний сигнал, який сьогодні отримала Україна", - зазначив Порошенко.

Нагадаємо, в кінці червня цього року ЄС остаточно затвердив 1 млрд євро макрофінансової допомоги для України. Кошти спрямують на покриття фінансових потреб України, підтримку економічної стабілізації, програми структурних реформ. Кредитну угоду та меморандум про надання програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро Україна та ЄС підписали 14 вересня.

Торік Україна не отримала від ЄС третій транш у сумі 600 млн євро із попередньої програми. Причиною цього стало небажання запроваджувати автоматичну перевірку електронних декларацій, переглянути е-декларування для активістів та створити реєстр кінцевих власників підприємств.

Зазначимо, що ЄС зазвичай виділяє Україні кредити лише після того, як це зробить Міжнародний валютний фонд. А він не дає Києву гроші вже півтора року – через зволікання з реформами. Нині справа зрушила з мертвої точки, МВФ відкриває для України нову програму кредитування й кошти можуть надійти найближчими місяцями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції