Євросоюз захистить швейцарський сир

Швейцарія звернулася до Євросоюзу з проханням захистити найбільш відомий сорт швейцарського сиру без дірок.

Євросоюз захистить швейцарський сир
Справжній швейцарський сир без дірок "Gruyere". (Фото:jupiterimages.com)
Швейцарія звернулася до Євросоюзу з проханням захистити найбільш відомий сорт швейцарського сиру без дірок "Gruyere" від конкуренції з боку французьких виробників. 

Претензії у швейцарської сторони з`явилися після того, як французи випустили сир з точно такою самою назвою, але з дірками. У департаменті сільського господарства Швейцарії вважають, що тільки сир, вироблений в регіоні Грюєр на заході країни, може носити таку назву. Французький Грюєр виготовляється в кількох областях, що межують з Швейцарією. 
Франція, що є членом Євросоюзу, і Швейцарія, яка не входить до нього, після десятирічної суперечки уклали угоду, згідно з якою виробники сиру з обох боків можуть використовувати марку "Gruyere" в своїх державах. Проте швейцарська влада наполягає, що в країнах ЄС під цією назвою повинен продаватися тільки швейцарський сир. У зверненні до Комісії Євросоюзу підтриманому обома країнами, міститься прохання надати сиру "Gruyere" статус "захищеного зазначення джерела походження" ("Protected Designation of Origin"), що гарантує унікальність продукції.

Сир у Швейцарії - провідний сільськогосподарський продукт за розмірами експорту. У 2006 році за кордон було продано понад 56 тонн сиру. Між Швейцарією і ЄС укладена угода, що знімає всі митні бар`єри при торгівлі цим продуктом харчування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: