Єврозона хоче отримати ще одне місце в G20

Євросоюз пропонує виділити йому ще одну квоту у "Великій двадцятці"

Фінансова влада Європи прагне посилити політичний вплив 16 країн, що використовують єдину валюту, в "великій двадцятці" (G20) - групі найбільш розвинених економік світу, пише газета Financial Times з посиланням на слова глави Єврогрупи Жан-Клода Юнкера.

Той факт, що позицію єврозони в ході засідань G20 представляє тільки глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше, не влаштовує Європу, заявив після закінчення першого дня зустрічі міністрів фінансів Євросоюзу (ЄС) в Брюсселі прем'єр-міністр Люксембургу та голова Єврогрупи Жан -Клод Юнкер. У Єврогрупу входять міністри фінансів 16 країн Євросоюзу, що перейшли на єдину європейську валюту - євро.

"Єврогрупа повинна стати членом G20, тому що в даний момент валюта (євро) не представлена, так би мовити," політичним президентом ", а тільки людиною, відповідальним за кредитно-грошову політику, паном Тріше, - наводить газета слова Юнкера. - Це створює дисбаланс у представництві єврозони".

При цьому Юнкер зазначив, що однією з причин, що стали причиною для подібного роду розмов, стала думка деяких лідерів ЄС, зокрема, президента Франції Ніколя Саркозі, про те, що на економіку єврозони негативно впливають відхилення реальних валютних курсів від рівня фундаментального рівноваги.

"З точки зору єврозони, регулювання взаємовідносин між основними валютами неефективно", - заявив Юнкер. Слова голови Єврогрупи стали відлунням заяв Саркозі, зроблених раніше, в яких президент Франції звинувачує владу США в потуранні здешевлення долара по відношенню до євро.

Метою урядів країн єврозони, за словами Юнкера, є валютна політика, "більш сфокусована на представленні інтересів Європи".

Проте, Юнкер зазначив, що він не пропонує замінити участь лідерів країн єврозони в самітах G20 своєю кандидатурою, заявивши при цьому, що Єврокомісія, швидше за все, запропонує надати єврозоні місце в подібного роду зустрічах.

В даний час в ході зустрічей G20 окремо беруть участь Франція, Німеччина, Італія та Великобританія. Іспанія також брала участь в останніх зустрічах "двадцятки".

Представництво ЄС при цьому обмежується Єврокомісією і ЄЦБ.

Читайте також:

G20 затвердила план відновлення світової економіки

США запропонували створити фінансову "четвірку"

"Велику двадцятку" назвали кращою зброєю проти кризи

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: