Єврозона офіційно визнала фінансову кризу

Єврозона офіційно вступила в рецесію.

Єврозона, що об'єднує 16 європейських країн в яких введена єдина валюта, офіційно вступила в рецесію. Про це стало відомо після того, як статистичне агентство Eurostat остаточно підтвердило дані по ВВП за третій квартал. Про це повідомляє AFP.

Як і передбачалося раніше, в третьому кварталі економіка єврозони скоротилася на 0,2 відсотка. Рівно на ту ж величину спад був зафіксований і в другому кварталі. Таким чином, ВВП єврозони знижується вже два квартали, що і дозволяє говорити про настання технічної рецесії.

Варто відзначити, що повідомлення Eurostat є формальністю - про те, що в єврозоні настала рецесія ЗМІ писали вже в середині листопада, коли статистичне агентство опублікувало попередні дані по ВВП за третій квартал. Крім того, цікаво, що в 2008 році єврозона складалася лише з 15 країн - Словаччина перейшла на єдину валюту лише з початку 2009 року.

Євросоюз, за підрахунками Eurostat, поки зумів уникнути рецесії, оскільки в другому кварталі падіння ВВП зафіксовано не було. Можливо, що за підсумками останнього кварталу 2008 року ЄС все ж вступить в рецесію.

Раніше повідомлялося, що протягом 2008 року багато країн всього світу вступили в рецесію. Так, тривале зниження ВВП зафіксоване в Японії і в США, а також низці окремих країн ЄС: Італії, Німеччині, Іспанії, Швеції та інших.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: