Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Їжа українців: надлишок хліба й картоплі та недоїдання м’яса і фруктів

Їжа українців: надлишок хліба й картоплі та недоїдання м’яса і фруктів

Європейські та американські стандарти харчування наразі далекі від пересічних громадян.

Один із чотирьох українців вимушений заощаджувати на їжі, і це свідчить про низький рівень життя у країні. Загалом громадяни витрачають на харчі приблизно 30-50% свого доходу, решта припадає на комунальні платежі, щоденні видатки, а заощадженнями стають у кращому разі 15% зарплати, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Що більше люди витрачають на продукти харчування, тим більш бідна країна", - констатує директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Для порівнянння: на харчі в країнах Європейського союзу витрачають 8-25% від заробітку. Найбільше в Латвії та Литві – по  чверті від доходу, тоді як у Польщі  це 15%, у Німеччині 11%, а в Люксембургу 8%.

Відео Українці витрачають на продукти харчування половину своєї заробітної плати

Середня зарплатня в країні становить трішки більше 8 тисяч гривень. З них, понад 50% українці віддають на продукти. Якщо сюди додати ще й цигарки та алкоголь – доведеться віддати усі 60% від заробітку. За рік продукти харчування зросли в ціні на понад 17%.

Українці витрачають на продукти харчування половину своєї заробітної плати

"Якщо в розвинутих країнах більше споживають послуг, пов’язаних з відпочинком, освітою, розвагами, то в нас левова частина йде на проїдання", - твердить експерт із розвитку підприємництва Андрій Забловський.

Водночас краще їсти українці не стали – у раціоні збільшився хліб та картопля, а за рік продукти харчування зросли в ціні на понад 17%.  "Раціональна норма споживання по м’ясу – 90 кг м’яса на душу населення в рік. Українці їдять 50 кг, європейці порядку 89 кг, американці 120 кг на душу населення", - розповів директор економічного дискусійного клубу Олег Пензин. Подібна тенденція і з фруктами: якщо європейці споживають 100 кілограмів в рік, українці подужують лише половину.

Фотогалерея Полторак анонсував нове харчування для бійців АТО (5 фото)

Основними ж продуктами харчування для більшості громадян є яйця, молоко, хліб та картопля. Саме ці продукти – найдешевший спосіб заповнити шлунок.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян      

Залиште свій коментар

Вибір редакції